Esővízzel oldanák meg a közterületek hűtését Bécsben
A város csatornarendszer-kapacitásának több mint kilencven százalékát az köti le, hogy a szennyvíztelepre vezessék a nagyjából tiszta esővizet, pedig sokkal jobb hasznát is tudnák venni.
A város csatornarendszer-kapacitásának több mint kilencven százalékát az köti le, hogy a szennyvíztelepre vezessék a nagyjából tiszta esővizet, pedig sokkal jobb hasznát is tudnák venni.
Peter Harden még az 1976-os aszály idején kezdett el esővizet gyűjteni, mára 6000 literesre bővült a rendszere.
A benzinmotoros Model T kocsik atyjának, Henry Fordnak meghatározó szerepe volt abban, hogy a világ autóipara tett egy zsákutcával felérő kitérőt. A tömeggyártásra alkalmas kocsi azonban alig több mint száz évvel ezelőtt megölte a már akkor is ígéretesnek tűnő elektromos autókat, s ezért több százmillió tonna szén-dioxid kibocsátása után tér vissza most a világ az áramhajtáshoz.
Négy Galápagosi óriásteknős ügyében nyomoz az ecuadori hatóság, amelyeket a gyanú szerint azért vadásztak le, hogy megegyék őket.
A kutatást a Greenpeace megbízásából készítette a Policy Solutions és a ZRI Závecz Research.
Andrzej Duda lengyel elnök szerint az állam lassan és kaotikusan reagált a környezeti katasztrófára.
Tavaly nyáron történt minden idők legnagyobb szándékos madármérgezése, ami ügyében még mindig gyűjtik az információkat a nyomozók. Azóta az Országgyűlés szigorította a törvényt, idénre vissza is esett a mérgezéses esetek száma. A turain kívül négy hasonló ügyben zajlik még nyomozás. Utoljára hat éve ítéltek el valakit emiatt.
Hosszú évek óta küzdenek az elviselhetetlen szaggal.
A meglévő gázos rendszerek karbantartásával érdemes kezdeni az otthoni fűtés korszerűsítését, ezután jöhet az új beruházás szakértők szerint. Egy hőszivattyús rendszer telepítése 3-4 év alatt térül meg.
A pár milliméterestől az egy centisig terjedő algasejtek lebegnek a víz alatt és a felszínén is.
Eltűnőben vannak a gleccserek világszerte, és ha az emberiség nem tudja kordában tartani a felmelegedést, lehet hogy végleg búcsút inthetünk a természeti jelenségnek.
Az előrejelzések szerint Európában az idén nyáron tapasztaltnál is szélsőségesebb időjárás várható.
A tudósok amiatt aggódnak, hogy az égetéssel a légkörbe jutó nagy mennyiségű szén-dioxid és korom súlyosbíthatja a sarkvidéki jég olvadását.
A kerület ellenzéki polgármestere szerint a kivágni tervezett fák túlnyomó része egészséges és nem veszélyezteti az élet- és vagyonbiztonságot sem. A Várkapitányság szerint viszont a fák átültetésével és új fák telepítésével jelentősen növelik majd a zöldfelületet.
A tartós szárazság miatt már fű is elkezdett kinőni a felszínre került homokpadokon.
Az uniós országok felében aszályriasztást rendeltek el, de az unión kívül Nagy-Britanniában, Szerbiában, Ukrajnában és Moldovában szintén jelentős a veszély.
Kínában kiszáradóban a világ egyik legnagyobb folyója, a Jangce. Kaliforniában korlátozni kellett a vízfogyasztást. Az alacsony vízállás miatt csökkent az atomerőművek teljesítménye Franciaországban. Három példa három kontinensről, melyek mind azt mutatják: a klímaváltozás már itt van, és a következményei drámaiak az emberek életére az egész világon – derül ki a Deutsche Welle összeállításából.
A Semmelweis Egyetem szerint a széllel továbbított por is káros lehet az egészségre.
Az EU-n belül is rendkívül unortodoxnak számít a magyar kormány tűzifarendelete. Más kormányok nem reagáltak hasonló rendelkezésekkel a növekvő energiaárakra, ami nem véletlen. Az egyébként is súlyos szakmai aggályok mellett a rendelet ellentmond az EU biodiverzitási stratégiájának is. Idehaza érdemleges társadalmi egyeztetésről sem tudni, pedig erre az EU minden jogszabály esetében fokozottan kéri a magyar kormányt.
A szárazság leginkább az ország keleti felét sújtja.